Globi

E RËNDË/ P*rdhunoi nxënësin 14-vjeçar, vihet në pranga mësuesja

Shkruar nga Liberale

E RËNDË/ P*rdhunoi nxënësin 14-vjeçar, vihet në

Një mësuese 37 vjeçe u arrestua nga policia në Karolinën e Veriut, SHBA, pasi akuzohet për përdhunimin e një studenti 14-vjeçar.

Sipas  Daily Mail, Heidi Monroe u arrestua të martën pas një hetimi në shkollën e mesme Wellcome in Greenville. Hetimi u nis nga një kallëzim nga një punonjës tjetër në shkollë më 5 prill.

Sipas një deklarate të një përfaqësuesi të drejtorisë kompetente arsimore, mësuesja 37-vjeçare me origjinë nga Kolumbia nuk punon më në shkollën ku punon që nga gushti i vitit 2022.

Sipas një raporti të publikuar nëmediet e huaja, në 12 muajt e fundit, 25 mësuese femra në 16 shtete amerikane janë arrestuar për vepra të ngjashme dhe ekziston frika se ky numër është vetëm"fillimi". 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH