Globi

E RËNDË NË ITALI/ Humb jetën shqiptari në kantierin e ndërtimit, një pjesë dheu u shemb dhe e zuri poshtë

Shkruar nga Liberale

E RËNDË NË ITALI/ Humb jetën shqiptari në kantierin e

Një aksident i rëndë ka ndodhur në një kantier ndërtimi, në orët e para të ditës në djeshme në Besurica në Italisë.

Sipas medieve italiane, në një zonë ku po zhvilloheshin gërmime është shembur një pjesë dheu dhe si pasojë ka humbur jetën një shtetas shqiptar, 58 vjeç.

Pavarësisht ndërhyrjes së menjëhershme të ambulancës dhe zjarrfikësve, shqiptari ndërroi jetë në vendin e ngjarjes, bëjnë të ditur autoritetet. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH