Globi

E RËNDË/ Goditi me th*kë një person, qëllohet për vd*kje nga policia 16- vjeçari

Shkruar nga Liberale
E RËNDË/ Goditi me th*kë një person, qëllohet për

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Australi, ku një 16-vjeçar i cilësuar si i “radikalizuar” u vra nga policia, pasi plagosi një person me thikë.

Sipas medieve të huaja, adoleshenti, sipas autoriteteve, “vrapoi” drejt policisë dhe u qëllua për vdekje pasi nuk pranoi të ndalonte. Hetimet zbuluan se adoleshenti ishte radikalizuar në internet.

Incidenti ndodhi të shtunën në mbrëmje në parkun e makinave të një dyqani harduerësh në periferi të Willetton, në jug të Perthit.

Oficerët kishin marrë një telefonatë nga një burrë që paralajmëronte se do të kryente “akte dhune”, por pa dhënë emrin ose vendndodhjen e tij.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH