Globi

E rëndë, pas dy furgonave të djegur një i ri gjendet i gozhduar në një gardh

Shkruar nga Liberale

E rëndë, pas dy furgonave të djegur një i ri gjendet i

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Irlandën e Veriut, Mbretërinë e Bashkuar, ku një burrë rreth të 20-ave u gjet i gozhduar në një gardh, me një gozhdë në secilën dorë, pak pas mesnate.

Sipas mediave të huaja, bëhet e ditur se ngjarja e rëndë ka ndodhur në një park makinash në Bushmills, County Antrim në orët e para të mëngjesit të së dielës.

E rëndë, pas dy furgonave të djegur një i ri gjendet i

Dy furgona, njëri prej të cilëve i të plagosurit, janë gjetur në flakë në parkingun e makinave pranë parkut Dundarave. Grafitet në tualetet publike aty pranë kanë qenë të lidhura me sulmin dhe zjarrvënien.

Ekuipazhet e Shërbimit të Zjarrfikësve dhe Shpëtimit të Irlandës së Veriut (NIFRS) gjithashtu shkuan në vendin e ngjarjes, ku u shkaktuan dëme të mëdha në të dy automjetet.

PSNI po bën apel që çdo dëshmitar ose ata që mund të kenë pamjet e kamerave të kontaktojnë me ta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH