Globi

E paprecedentë/ Një i pastrehë vret një burrë dhe i ha një pjesë të fytyrës

Shkruar nga Liberale

E paprecedentë/ Një i pastrehë vret një burrë dhe i ha

Një burrë është akuzuar për vrasje pasi u përlesh dhe më pas përtypi pjesë të fytyrës së viktimës në një stacion autobusi ndërsa policia mbërriti në vendngjarje. Rreth orës 4:45 të mëngjesit të së dielës, Colin Czech, 31 vjeç, u arrestua në bulevardin Las Vegas pasi policët morën një raport për dy burra që po ziheshin para një biznesi. Kur oficerët gjetën dy burrat, njëri prej tyre ishte i pavetëdijshëm dhe i gjakosur nga koka.

Oficerët gjetën gjithashtu autorin të gjunjëzuar në tokë pranë viktimës me ‘materie biologjike në flokët e tij, gojën dhe rrobat e tij’, raportoi KLAS , duke cituar dokumente. Ai thuhet se u tha oficerëve se viktima e kishte sulmuar atë dhe se ishte i pastrehë, pasi policët e kishin pikasur duke ngrënë veshin dhe njërin sy të burrit tjetër. Mjekët ndihmës dërguan viktimën e plagosur rëndë, të identifikuar si Kenneth Brown, në një spital lokal ku më vonë u shpall i vdekur. Brown kishte një prerje të madhe në një pjesë të kokës dhe atij i mungonin një sy dhe vesh, sipas dokumenteve të siguruara.


Autori raportohet se ka ‘humbur vetëdijen’ ndërsa është në paraburgim nga policia, ndërsa u tha oficerët se kishte qenë zgjuar për ‘pesë ditë rresht’ sepse ‘diçka e kishte pushtuar’. Vrasësi u tha gjithashtu detektivëve se ai përdori dhëmbët e tij për të lënduar viktimën, duke shtuar se “ai përdori dhëmbët e tij për të ngrënë beben e syrit dhe veshët e [burrit]”, zbuluan dokumentet.


Czech u arrestua me akuzën e vrasjes së hapur dhe u arrestua në Qendrën e Paraburgimit të Qarkut Clark në mungesë, shtuan ata. Ai ishte caktuar të paraqitej në gjykatë të hënën pasdite, por gjyqtarja Rebecca Saxe tha se Czech nuk u transportua në seancë sepse ishte shtruar në spital.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH