Globi

Del FOTO/ Ky është shqiptari që masakroi me thikë të moshuarin grek gjatë tentativës për ta grabitur, zbulohet dhe emri i shokut

Shkruar nga Liberale

Del FOTO/ Ky është shqiptari që masakroi me thikë të

Ky është Klodjan Saliaj, i riu nga Vlora i cili masakroi me thikë një të moshuar në Greqi, duke e goditur 10 herë. S pasojë 73 vjeçari grek ndodhet në spital ku iu nënshtrua një operacioni për shkak të plagëve të rënda dhe gjakderdhjes. 

25-vjeçari shqiptar kishte hyrë në banesën e të moshuarit për të grabitur, ndërsa u përball me këtë të fundit dhe e plagosi, duke e qëlluar me thikë. 

Sipas policisë, 25-vjeçari Klodian Saliaj, nga Armeni i Vlorës, shoqërohej nga një bashkatdhetar 18-vjeçar, i identifikuar Xheladin Bejaj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH