Globi

Autoritetet në alarm/ Zhduket avioni ku udhëtonte zv.presidenti afrikan!

Shkruar nga Liberale

Autoritetet në alarm/ Zhduket avioni ku udhëtonte zv.presidenti

Një lajm tronditës ka ardhur ditën e sotme nga Afrika. Një avion, në të cilin ndodhej zëvendëspresidenti i Malavisë, Saulos Chilima dhe nëntë persona të tjerë është zhdukur pasi nuk arriti të bënte një ulje të planifikuar.

Avioni u largua nga kryeqyteti i Lilongëe në orën 9:17 të mëngjesit me orën lokale, por ende nuk ka një shenjë prej tij.

Sakaq, kërkimet vazhdojnë për gjetjen e avionit në të cilin ndodhen 10 persona dhe të gjithë shpresojnë që të mos ketë një fund fatal për ta.

Poll
SHQIPENGLISH