Globi

Autobusi me nxënës del nga rruga dhe përplaset me pemën, humb jetën shoferi

Shkruar nga Liberale

Autobusi me nxënës del nga rruga dhe përplaset me pemën,

Një shofer autobusi shkolle ka humbur jetën dhe nxënësit janë plagosur pasi mjeti doli nga rruga dhe u përplas me një pemë.

Autobusi po transportonte nxënës nga Assumption College në Kilmore, në veri të Melburnit , kur u rrëzua pak pas orës 15:30.

Shoferi i saj 65-vjeçar humbi jetën në vendngjarje.

Në autobus ndodheshin rreth 32 nxënës. Njëri prej tyre ka pësuar lëndime të rënda dhe disa të tjerë janë lënduar lehtë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH