Globi

Arrestohet mësuesja 24-vjeçare pasi joshi nxënësin e saj 11-vjeçar tre muaj para se të martohej, babai i të miturit zbuloi sms në celular

Shkruar nga Liberale

Arrestohet mësuesja 24-vjeçare pasi joshi nxënësin e saj

Një mësuese e shkollës fillore 24-vjeçare në Wisconsin, SHBA, u arrestua të mërkurën, pasi dyshohet se kishte një lidhje me nxënësen e saj 11-vjeçar, tre muaj para dasmës së saj.

Joshja e Madison Bergman për djalin 11-vjeçar doli në dritë kur nëna e tij dëgjoi djalin e saj duke folur me mësuesin e tij në telefon, sipas CBS News Minnesota.

Mësohet se prindërit e djalit të mitur kanë gjetur mesazhe në celularin e fëmijës së tyre të shkëmbyera, mes mësueses dhe nxënësit, ku babai i 11-vjeçares ka hyrë me forcë në shkollën fillore River Crest me bindjet.

Edhe Madison Bergman akuzohet se i ka treguar djalit se sa shumë i pëlqente ta prekte, sipas mesazheve që ata shkëmbyen, të cilat tashmë janë në duart e autoriteteve.

Brenda çantës së saj, policia gjeti gjithashtu një zarf me emrin e të miturit në të, që përmbante disa shënime të shkruara me dorë që tregonin se ata ishin puthur.

Në një nga letrat, Bergman thuhet se shkruante: "E di që kemi një marrëdhënie të veçantë dhe të dua më shumë se kushdo në botë, por duhet të jem i rrituri këtu dhe të ndalem".

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH