Globi

7 persona humbën jetën/ Momentet dramatike brenda autobusit, shoferi tenton të frenojë, por nuk ia del (VIDEO)

Shkruar nga Liberale

7 persona humbën jetën/ Momentet dramatike brenda autobusit, shoferi

Numri i mëparshëm i autoriteteve ruse fliste për tre të vdekur dhe gjashtë të plagosur, nga të cilët katër u shtruan në spital në gjendje kritike.

Shoferi 44-vjeçar i autobusit është arrestuar dhe po merret në pyetje. Sipas raporteve ruse, ai pretendoi se humbi kontrollin e automjetit për shkak të një dështimi të sistemit të frenimit. Në një video të publikuar nga 112, kamera brenda autobusit tregon përpjekjen e shoferit për të rimarrë kontrollin e mjetit përpara se të binte nga ura, por pa sukses.

https://x.com/rawsglobal/status/1789074381785722983?s=46

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH