Globi

22 vjeçari pi hashash dhe vret 4 të pafajshëm pas sulmit me thikë (përfshirë një 15-vjeçare që po mbronte motrën e saj)

Shkruar nga Liberale

22 vjeçari pi hashash dhe vret 4 të pafajshëm pas sulmit me

Sulmin me thikë në Illinois, SHBA, shkaktoi një tragjedi.

I dyshuari i pranoi krimet, duke u thënë autoriteteve se kishte marrë marihuanë që ai besonte se ishte "i lidhur me një lëndë narkotike të panjohur" përpara tërbimit, tha avokati i shtetit të kontesë Winnebago, J. Hanley.

Katër persona u vranë, duke përfshirë një vajzë 15-vjeçare që vdiq duke shpëtuar motrën e saj, pasi një i ri nga Illinois kreu një sulm me thikë afër qytetit të Rockford, thanë zyrtarët.

Shtatë persona të tjerë u plagosën në atë që kryebashkiaku e quajti një "akt dhune të rastësishme dhe të pakuptimtë".

Policia ka marrë në paraburgim të dyshuarin, Christian Soto, 22 vjeç, me akuzën e vrasjes, tentativës për vrasje. Sulmet ndodhën në "skena të shumta" në Rockford dhe një zonë të kontesë Winnebago pak pas orës 13:00, thanë autoritetet.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH