Globi

Sulm me armë në një xhami, 6 të vd*kur në Afganistan

Shkruar nga Liberale

Sulm me armë në një xhami, 6 të vd*kur në Afganistan

Gjashtë persona mbetën të vrarë dhe një mbeti i plagosur nga një sulm me armë në një xhami në provincën Herat, në perëndim të Afganistanit.

Sipas  autoriteteve Askush deri më tani nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin, në një vend ku  synohet shpesh komuniteti shiit.

Theksojmë se grupi ISIS-K mori përgjegjësinë për një sulm me bombë të 21 prillit në një minibus në një lagje të Kabulit.

Si pasojë e sulmit humbi jetën një person dhe 3 të tjerë mbetën të plagosur.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH