Globi

Tërmet i fortë dhe i pazakontë në zonën e Nju Jorkut, ja sa ballë ishte magnituda

Shkruar nga Liberale

Tërmet i fortë dhe i pazakontë në zonën e Nju Jorkut,

Një tërmet i rrallë për rajonin me intensitet 4.8 Rihter ka ndodhur mëngjesin e së premtes (5/4).

Epiqendra ishte rreth 60 kilometra në perëndim të qytetit të Nju Jorkut, në territorin e shtetit të Nju Xhersit.


Thellësia fokale ishte vetëm 4.7 kilometra.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH