Globi

" E vrau me Novichok", PUTINI reagon pas akuzave të bashkëshortes së Navalny: Të pabaza dhe të neveritshme!

Shkruar nga Liberale

" E vrau me Novichok", PUTINI reagon pas akuzave të

Presidenti rus Vladimir Putin ka reaguar përmes zëdhënësit të tij, Dmitry Peskov  lidhur me  akuzat e gruas së Alexei Navalny, i cili vdiq në burg pak ditë më parë. 

Lideri rus i ka cilësuar të pabaza pretendimet e saj se Navalny ishte helmuar me agjentin nervor Novichok.

Zëdhënësi i Kremlinit deklaroi se akuzat ndaj Putinit janë të pabaza dhe të neveritshme.

“Ai u helmua me Novichok, Putin e vrau,” pretendoi gruaja e Navalny-t. Yulia Navalny akuzoi se, rivali kryesor politik i Vladimir Putin në Rusi, u helmua me Novichok.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH