Bota

FOTO/ Rrëzohet avioni në Zvicër, humb jetën piloti, shpëtojnë mrekullisht pasagjerët

Shkruar nga Liberale

FOTO/ Rrëzohet avioni në Zvicër, humb jetën piloti,

Një rast tragjik ka ndodhur në në Grenchen të Zvicrës pasi është rrëzuar 

Sipas autoriteteve lokale, piloti ka vdekur, ndërsa 11 pasagjerët kanë përdorur parashutat e tyre dhe kanë zbritur të sigurt në tokë.

Sipas mediave zvicerane avioni i përkiste klubit të parashutistëve Skydive Grenchen, ndërsa policia dhe brigadat zjarrfikëse shkuan në vendin e rrëzimit, pa specifikuar se çfarë e shkaktoi rrëzimin.

FOTO/ Rrëzohet avioni në Zvicër, humb jetën piloti,

Poll
SHQIPENGLISH