Bota

Erdogan: Netanyahu do të vdesë në burg si Mlladiç

Shkruar nga Liberale

Erdogan: Netanyahu do të vdesë në burg si Mlladiç

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka deklaruar se kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu është i destinuar të vdesë në burg si Ratko Mlladiç, i dënuar me burgim të përjetshëm për gjenocidin e Srebrenicës.

“Herët a vonë kasapi i Gazës, Benjamin Netanyahu dhe ata që po marrin pjesë në gjenocidin në Gaza do të kenë të njejtin fund,” tha Erdogan, gjatë një fjalimi, pasi theksoi se ata që janë përgjegjës për gjenocidin e Srebrenicës që do të vdesin gjithashtu në burg.

Poll
SHQIPENGLISH