Bota

E trishtë! Ndahet nga jeta në moshë të re influenceri i njohur

Shkruar nga Liberale

E trishtë! Ndahet nga jeta në moshë të re influenceri i

Ka ndërruar jetë në moshën 40-vjeçare, influenceri i njohur në YouTube, Ben Potter.

Lajmi është bërë i ditur në rrjetet sociale nga bashkëshortja e tij, Natalie Porter. Ajo në një postim të gjatë ka thënë se vdekja e tij ka ardhur si pasojë e një aksidenti, pa treguar më shumë.

 “Për shumë prej jush, ai ishte një komik, duke shprehur histori nga shumë mediume të ndryshme. Për të dashurit e tij, ai ishte një nga njerëzit më të mirë dhe më mbështetës që gjithkush mund të kërkonte. Si bashkëshort, bir, vëlla, shok apo edhe thjesht i huaj, Beni ishte i dashur dhe i sinqertë. Ai ishte shkëmbi ynë dhe do t’i ngushëllonte të dashurit e tij sa herë që kishin nevojë për të”, ka shkruar ajo.

Më pas shtoi: “Ai ishte bota ime. Për momentin, prioriteti im është të ruaj gjithçka që ai ka ndërtuar. Nuk kam plane përtej kësaj. Kanali i tij ishte një nga arritjet e tij më të mëdha dhe ndërsa ne të gjithë kemi nevojë për kohën tonë për t’u pikëlluar, e di që ai nuk do të kishte dashur që të përfundonte kështu. Beni ka kaluar mbi 10 vjet duke përhapur dashurinë dhe vlerësimin për hobi të tij. Ishte dashuria e tij për tregimet bindëse dhe personazhet e shkruar mirë që e bëri atë të fillojë në YouTube.”

E trishtë! Ndahet nga jeta në moshë të re influenceri i

Poll
SHQIPENGLISH