Bota

Deputetja britanike: Vuçiç më ka kërcënuar me jetë!

Shkruar nga Liberale

Deputetja britanike: Vuçiç më ka kërcënuar me

Deputetja britanike, Alicia Kearns ka folur në BBC për Serbinë dhe për presidentin e saj, Aleksandër Vuçiç.

Kearns, që është ndër mbështetëset më të zëshme të Kosovës, ka thënë se Vuçiç e ka kërcënuar, por ka theksuar se më shumë të kërcënuar janë qytetarët e vendit të tij.

“Presidenti serb më kërcënoi në qershor, kështu ndodh. Por unë jam shumë me fat sepse kur këta njerëz tentojnë të më sulmojnë, kërcënimi fizik nuk është aq i lartë sa është për ata brenda vendeve të tyre. E kam për detyrë të jem e guximshme”, ka thënë deputetja Kearns.

Poll
SHQIPENGLISH