Bota

Bilanci tragjik/ Mbi 37 mijë palestinezë janë vrarë që nga fillimi i luftës në Gaza

Shkruar nga Liberale

Bilanci tragjik/ Mbi 37 mijë palestinezë janë vrarë që


Të paktën 37,551 palestinezë janë vrarë që nga 7 tetori, tha të shtunën ministria e shëndetësisë e Gazës. Ndërsa 85,911 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Gjithsej 101 palestinezë janë vrarë dhe 169 janë plagosur në 24 orët e fundit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH