Bota

Bilanci tragjik/ Lufta në Gaza, mbi 37 mijë palestinezë të vrarë

Shkruar nga Liberale

Bilanci tragjik/ Lufta në Gaza, mbi 37 mijë palestinezë të

Ministria e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi deklaroi  se të paktën 37,202 palestinezë janë vrarë tani në sulmet izraelite në Gaza që nga 7 tetori.

“84,932 të tjerë janë lënduar”, thuhej ndër të tjera në deklaratë.

Shifrat e raportuara nga ministria nuk bëjnë dallim mes luftëtarëve dhe civilëve.

Poll
SHQIPENGLISH