BE

Vuçiç: Serbia do të jetë në rrugën europiane

Shkruar nga Liberale

Vuçiç: Serbia do të jetë në rrugën europiane

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se anëtarësimi në Bashkimin Europian është me rëndësi për Serbinë.

Ai theksoi se pozicioni i Beogradit është i njëjtë dhe se nuk do të ndryshojë.

“Gjithmonë kam besuar se ne mund të kontribuojmë në disa gjëra të mira për Europën. Ne mendojmë se i përkasim Europës. Europa është shtëpia jonë dhe Serbia do të jetë në rrugën europiane. Pozicioni ynë është strategjik dhe i përhershëm dhe nuk do të ndryshojnë në përputhje me politikën ditore”, ka thënë ndër të tjera Vuçiç.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH