BE

Të ** nënën”/ Plas grushti në Parlamentin grek, deputeti i pavarur godet me grusht kolegun

Shkruar nga Liberale
Të ** nënën”/ Plas grushti në Parlamentin grek,

Një sherr ka plasur në Kuvendin grek, ku një ish-deputet i spartanëve Konstantinos Floros, goditi me grusht deputetin e Zgjidhjes Helenike, Vassilis Grammenos.

Sipas informacioneve, incidenti nisi në seancën plenare ku po shqyrtohej heqja e imunitetit të kreut të Zgjedhjes Greke, Kyriakos Velopoulos pas një padie të ngritur ndaj tij nga babai i Konstantinos Floros për sulmet që kishte pranuar në mediat sociale pas të cilave ai pretendon se ndodhet lideri i  Zgjedhjes Greke ,Kyriakos Velopoulos.

Grammenos u dërgua në klinikën e Kuvendit ku iu dha ndihma e parë. Disa deputetë kanë tentuar të ndalonin Konstantinos Floros, por nuk dihet nëse ia dolën.

Sipas informacioneve ish-deputeti nuk u arrestua, por K. Floros u largua nga Kuvendi për 15 ditë.

Ish-anëtari i spartanëve do të referohet edhe në Komisionin e Etikës, ndërsa do të kërkohet edhe heqja e imunitetit për të përballuar pasojat penale të aktit të tij.

Sapo kanë dalë nga seanca plenare dhe teksa kanë qenë në shkallë, deputeti Vassilis Grammenos është goditur me grusht nga deputeti Floros, pasi kanë debatuar me fjalë.

Pjesë nga debati:

Floros: Këtë do ta vendosin gjyqtarët.

B. Grammenos: Mbylle gojën plehrë

K. Floros: Hajde këtu

B. Grammenos: Të ….nënën … Ty dhe mamanë tënde do të … dhe do të të çoj me pranga brenda e do ta mbash mend, p*sht.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH