BE

PROJEKSIONI pas votimeve/ Kryesojnë të djathtët, ja si ndahen vendet në Parlamentin Europian

Shkruar nga Liberale

PROJEKSIONI pas votimeve/  Kryesojnë të djathtët, ja si ndahen


Publikohet projeksioni i parë për Parlamentin e ri Evropian.
Ky projeksion bazohet në vlerësimet e 11 vendeve anëtare.

Referuar këtij projekioni vendet në Parlamentin Europian do të ndahen si më poshtë:

Partia Popullore Evropiane: 181

Socialistët dhe Demokratët: 135

Konservatorët dhe Reformistët Evropianë: 71

Identiteti dhe Demokracia e ekstremit të djathtë: 62

PROJEKSIONI pas votimeve/  Kryesojnë të djathtët, ja si ndahen

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH