BE

Meteorologët paralajmërojnë përkeqësim të motit në Greqi

Shkruar nga Liberale

Meteorologët paralajmërojnë përkeqësim të motit

Moti i keq ka sjellë përmbytje edhe në Greqi. Disa zona janë mbuluar nga uji. Teksa Autoritetet bëjnë thirrje që qytetarët të tregohen të kujdesshëm.

Deri të shtunën pritet që të ketë sërish reshje dhe erëra të forta.

Sipas shërbimeve meteorologjike, kjo valë e motit do të përqendrojë potencialin e saj më të madh drejt Perëndimit, qendrës, veriut dhe drejt Egjeut lindor.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH