BE

Habit Mateo Salvini me ‘shuplakën’ ndaj Perëndimit: Rezultati i zgjedhjeve në Rusi duhet të pranohet

Shkruar nga Liberale

Habit Mateo Salvini me ‘shuplakën’ ndaj Perëndimit:

Matteo Salvini, kreu i partisë së ekstremit të djathtë të Italisë, Liga, i cili shërben si zëvendëskryeministër, tha se rezultati i zgjedhjeve të Rusisë duhet të pranohet.

Salvini deklaroi se kur njerëzit votojnë, ata kanë gjithmonë të drejtë”, shkruan The Guardian.

“Rusët votuan dhe ne e pranojmë këtë, duke shpresuar se viti 2024 do të jetë viti i paqes,” u tha ai gazetarëve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH