BE

Austria goditet nga tërmeti, ja sa ishte magnituda

Shkruar nga Liberale

Austria goditet nga tërmeti, ja sa ishte magnituda

Austria Lindore u godit nga një tërmet rreth orës tre pas orës lokale të mëngjesit të sotëm, njoftoi EMSC.

Sipas raportit, epiqendra e tërmetit me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter ishte midis Vjenës dhe Gracit, në një thellësi prej 10 kilometrash.

Aktualisht nuk raportohet për dëme materiale apo viktima. 

Banorët e pjesëve të Republikës Çeke, Sllovenisë dhe Kroacisë raportuan se e ndjenë lëkundjen.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH