Bota

Bastisjet ushtarake në Bregun Perëndimor, Izraeli arreston 20 palestinezë

Shkruar nga Liberale

Bastisjet ushtarake në Bregun Perëndimor, Izraeli arreston 20

Këtë të mërkurë ushtria izraelite ka arrestuar 20 palestinezë të tjerë në bastisjet ushtarake në të gjithë Bregun Perëndimor të pushtuar.

"Arrestimet u kryen në qytetet Hebron, Betlehem, Ramallah, Tubas dhe Nablus", tha në një deklaratë të përbashkët Komisioni i Çështjeve të të Burgosurve dhe Shoqëria Palestineze e të Burgosurve.

Arrestimet e reja e çuan numrin e palestinezëve të ndaluar nga ushtria izraelite në Bregun Perëndimor që nga tetori i kaluar në 8,535, sipas shifrave palestineze.

Poll
SHQIPENGLISH