Bota

Arrestohet shqiptari në Itali, transportonte drogë nga Spanja

Shkruar nga Liberale

Arrestohet shqiptari në Itali, transportonte drogë nga Spanja

Një shqiptar është kapur nga Guardia di Finanza gjatë një operacioni për sekuestrimin e 10 kg lënde narkotike. 

Mediat italiane kanë raportuar se policia ka kontrrolluar disa akse rrugore dhe ka ndaluar një mjet me targa spanjolle me të cilin udhëtonin tre persona, dy pret tyre spanjoll ndërsa i treti kroat.

Gjatë këtij kontrrolli oficerët e Guardia di Finanza kanë gjetur disa gramë marijuanë, 28.500 euro cash dhe faturë transporti për pakon e cila vinte nga Malaga për në Legano. Nga hetimet e kryera rezultoi se pakoja me 10 kg drogë do të merrej nga një shqiptar.

Poll
SHQIPENGLISH