Bota

Anijet e marinës ruse largohen nga Kuba

Shkruar nga Liberale

Anijet e marinës ruse largohen nga Kuba

Anijet e marinës ruse janë larguar sot nga kryeqyteti i Kubës, ka raportuar agjencia shtetërore e lajmeve RIA.

Një anije luftarake dhe një nëndetëse me energji bërthamore mbërritën në Havana javën e kaluar dhe pritej të niseshin sot.

Ndërsa ardhja e tyre nuk u pa si një kërcënim nga Perëndimi, masa u konsiderua një shfaqje e forcës ruse mes tensioneve të rritura për shkak të luftës në Ukrainë.

Poll
SHQIPENGLISH