Bota

Tërmet në shtetin ballkanik, ja sa ishte forca e lëkundjeve

Shkruar nga Liberale
Tërmet në shtetin ballkanik, ja sa ishte forca e lëkundjeve

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar pak më parë në Bullgari, duke shkaktuar panik te banorët.

Sipas EMSC, lëkundjet me magnitudë 4.2 Rihter kishin si epiqendër qytetin e Plovdivit, në juglindje të vendit.

Aktualisht nuk raportohen të lënduar, teksa lëkundja e parë është pasuar dhe nga disa paslëkundje.

Poll
SHQIPENGLISH