Bota

Tërmet i fuqishëm godet këtë shtet, ja sa ishte magnituda

Shkruar nga Liberale

Tërmet i fuqishëm godet këtë shtet, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë regjistruar pak pas mesditës së të mërkurës në Italinë e Jugut. Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, magnituda ishte 3.9 e shkallës rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 7 kilometra nga Cirò Marina dhe ka pasur një thellësi prej 21 kilometrash.

Poll
SHQIPENGLISH