Bota

Tërmet i fuqishëm godet këtë shtet, ja epiqendra dhe magnituda

Shkruar nga Liberale

Tërmet i fuqishëm godet këtë shtet, ja epiqendra dhe

Një tërmet me magnitudë 5.8 goditi prefekturën e Fukushimës në Japoni, njoftoi transmetuesi shtetëror japonez NHK.

Bazuar në shkallën e matjes së lëkundjeve sizmike të Japonisë prej 1 deri në 7, tërmeti është i kategorisë 5-.

Sakaq nuk është lëshuar asnjë paralajmërim për cunami. /a

Poll
SHQIPENGLISH