Bota

Tërmet i fuqishëm godet Greqinë, ja epiqendra dhe magnituda

Shkruar nga Liberale

Tërmet i fuqishëm godet Greqinë, ja epiqendra dhe magnituda

Një tërmet ne magnitudë 4 Rihter ka ndodhur mesditën e kësaj të mërkure në Kretë të Greqisë.

Sipas institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ndodhet 34 kilometra në juglindje të Goudouras me një thellësi fokale 34.1 kilometra.

Poll
SHQIPENGLISH