Bota

Tërmet i fortë godet këtë shtet, ja magnituda dhe epiqendra

Shkruar nga Liberale

Tërmet i fortë godet këtë shtet, ja magnituda dhe epiqendra

Një tërmet i fortë me magnitudë 6 ballë të shkallës Rihter goditi sot rajonin e Mindanaos në Filipine, raportoi Instituti Europian Sizmologjik Mesdhetar (EMSC).

Thellësia e tërmetit ishte 124 kilometrash.

Epiqendra e tërmetit ishte 140 kilometra në juglindje të qytetit të Matit, i cili ka një popullsi prej 105 mijë banorësh.

Deri më tani nuk raportohet për dëme apo viktima.

Poll
SHQIPENGLISH