Bota

Tërmet i fortë godet këtë shtet, ja epiqendra dhe magnituda

Shkruar nga Liberale

Tërmet i fortë godet këtë shtet, ja epiqendra dhe magnituda

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë gjatë ditës së sotme në Itali. Tërmeti u regjistrua me magnitudë 3.7 ballë, në zonën Campi Flegrei,. Më pas u regjistruan edhe disa pasgoditje me po të njëjtën magnitudë.

Lëkundjet u ndjenë edhe në komunat Phlegraean, por edhe në lagjet e zonës perëndimore të Napolit, si Bagnoli, Fuorigrotta deri në Vomero dhe Arenella.

Lëkundjet e njëpasnjëshme ka shkaktuar frikë te banorët, ndonëse nuk u raportua për dëme. Megjithatë Mbrojtja Civile ka qenë në gatishmëri pas ngjarjeve sizmike.

Poll
SHQIPENGLISH