Bota

Tërmet i FORTË godet Turqinë, ja magnituda dhe epiqendra

Shkruar nga Liberale

Tërmet i FORTË godet Turqinë, ja magnituda dhe epiqendra

Një tërmet i fortë ka goditur Turqinë pak minuta më parë. Tërmeti ka qenë i forcës 4.7, ndërsa epiqendra ka qenë 35 kilometra nga Çorum.

Thellësia fokale ka qenë 5 kilometra. Aktualisht nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Ndërkohë mediat turke raportojnë se shumë qytetarët kanë dalë të frikësuar në rrugë, pasi lëkundjet kanë qenë të forta.

Poll
SHQIPENGLISH