Showbiz

Bota në krizë, por Jeff Bezos nuk ndalet! Fiton shumën marramendëse

Shkruar nga Liberale
Bota në krizë, por Jeff Bezos nuk ndalet! Fiton shumën

Jeff Bezos ka përfituar 24 bilionë dollarë prej krizës dhe izolimit të shkaktuar nga koronavirusi, pasi qytetarët për shkak të izolimit i janë drejtuar blerjeve online.

Bezos është pronar i Amazonm, kompanisë më të madhe të shitjeve online në internet dhe ka një pasuri të deklaruar prej 138 bilionë dollarë sipas Bloomberg Billionaires Index.

Ky Indeks ka deklaruar se 500 personat më të pasur në gjithë botën kanë humbur së bashku $553 bilionë dollarë vetëm këtë vit.  /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH