Kryesore

Boris Johnson vaksinohet me vaksinën e AstraZeneca-s

               Publikuar në : 20:46 - 19/03/21 liberale

Ashtu sic edhe kishte paralajmëruar, kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson ka marrë dozën e parë të vaksinës “AstraZeneca”. Sipas tij, kjo është mënyra më e mirë për t’iu rikthyer jetës normale.

“Sapo mora dozën e parë të vaksinës Oxford / AstraZeneca. Faleminderit të gjithë shkencëtarëve të mrekullueshëm, stafit të NHS dhe vullnetarëve që ndihmuan për të realizuar këtë. Marrja e vaksinës është gjëja më e mirë që mund të bëjmë për t’u kthyer në jetën që na mungon aq shumë. Le ta bëjmë“, shprehet Boris Johnson.

Kujtojmë që vaksina AstraZeneca ka shkaktuar debat në Europë dhe disa vende e pezulluan vaksinimin, pas problemeve të shfaqura. Por vendimi i së enjtes nga Agjencia Europaine e Barnave, e cila e shpalli vaksinën të sigurtë dhe efektive, bëri qv tëniste vaksinimi në vendet e pezullura.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back