Showbiz

Bon Jovi hap restorantin e tretë për njerëzit në nevojë

Shkruar nga Liberale
Bon Jovi hap restorantin e tretë për njerëzit në nevojë

Jon Bon Jovi dhe gruaja e tij Dorothea, të krishterë të devotshëm, kanë hapur zyrtarisht restorantin e tretë me staf vullnetar. Restoranti JBJ Soul Kitchen është hapur në kampusin e Univesitetit Rutgers në Newark më 22 janar.

Për të evituar stigmatizimin në lidhje me pasigurinë e ushqimit, shërbyesit në restorant nuk do të dinë se cilët klientë kanë  paguar për pjatat e tyre dhe cilët jo, falë një sistemi të veçantë paraprak.

“Ne kemi hapur restorantin tonë të parë Soul Kitchen dhjetë vjet më parë në New Jersey pas katastrofës së stuhisë Sandy. Të dytin e hapëm në lumin Toms, pasi aty kishte shumë njerëz të prekur. Tani e kuptuan se dhe fëmijët në universitet ishin të uritur dhe erdhëm këtu,” tha ish-ylli i muzikës rock.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1142815,1142812,1142811,1142813,1142814"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH