Globi

Bombardimet ruse shkatërrojnë tre ura në Severodonesk

Shkruar nga Liberale
Bombardimet ruse shkatërrojnë tre ura në Severodonesk

Bombardimet ruse kane shkatërruar tre ura, të cilat lidhin qytetin ukrainas të Severodonetsk dhe tani janë bërë të pakalueshme për automjetet.

Ndërkohë kreu i rajonit të Luhansk, Serhiy Hayday, ka thënë se shkatërrimi i ketyre urave do të ndikojë ne evakuimin e civilëve nga zona.

“Aktualisht është e pamundur të përdoren urat.

Shkatërrimi i urave i jep ushtrisë ruse një avantazh tjetër pasi linjat e furnizimit janë ndërprerë.

Marrja e armëve dhe rezervave tani është “e vështirë, por jo e pamundur”, tha ai.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH