Aktualitet

"Blofet e Reformës Zgjedhore", hapin Gazetën Liberale sot

Shkruar nga Liberale
"Blofet e Reformës Zgjedhore", hapin Gazetën Liberale sot

Përtej deklaratave konfuze të të dy kampeve për ftesa të munguara apo refuzime, ndarja reale e shumicës dhe opozitës është tek propozimet e demokratëve për qeveri tranzitore dhe ndryshimi i  sistemit zgjedhor.

Gjetja e konsensusit për to, e kthen reformën në normalitet, ndërsa rrëzimi  çon në miratimin e njëanshëm të Kodit Elektoral. Një shans është mbledhja e së hënës të Këshillit Politik.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni sot në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH