Aktualitet

Bllokohet gomonia me 400 kg drogë pa mbërritur në brigjet italiane

Shkruar nga Liberale
Bllokohet gomonia me 400 kg drogë pa mbërritur në brigjet

Rreth 400 kilogramë lëndë narkotike kanabis dhe 100 gr hashash, janë kapur gjatë kontrollit në një mjet lundrues.

Për këtë ngjarje, është vënë në pranga 30-vjeçari nga Vlora, E. I. Në kuadër të marrëveshjes ndërmjet Ministrisë së Brendshme dhe Frontex, për kontrollin e kufijve detar, gjatë një operacioni antidrogë të përbashkët mes Frontex-it, GDF italiane dhe Policisë shqiptare, për parandalimin dhe goditjen e trafiqeve të paligjshme, është bërë e mundur goditja e një tentative për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

Gjatë operacionit të përbashkët u bllokua mjeti lundrues dhe u vu në pranga 30-vjeçari nga Vlora

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH