Aktualitet

Bllokimi i fundjavës/ Do lëvizin vetëm pensionistët dhe personat që..

Shkruar nga Liberale
Bllokimi i fundjavës/ Do lëvizin vetëm pensionistët dhe

Kryeministri Edi Rama ka përsëritur sërish rregullat për fundjavën, ku prej pasdites së sotme dhe deri mëngjesin e së hënës, cdo gjë do të jetë e mbyllur dhe ndalohen lëvizjet.

Në një postim në Facebook, Rama shkruan se të shtunën do të dalin vetëm pensionistët, deri në orën 11:00, si dhe personat që janë të sutorizuar për të punuar në fundjavë.

Postimi i plotë

? Nesër në qendrat urbane do të dalin në këmbë vetëm pensionistët deri në orën 11.00?

? Me automjet do të lëvizin shtëpi-punë-shtëpi me asnjë ndalesë rrugës, të gjithë ata që kanë autorizim për të punuar gjatë fundjavës??

? Të gjithë të tjerët në shtëpi dhe të gjitha dyqanet mbyllur deri të hënën në orën 05.00, siç është njoftuar më parë nga ministrja e shëndetësisë./Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH