Aktualitet

Biznesmeni Pacolli bëhet shtetas shqiptarë, lajmin e jep Meta

Shkruar nga Liberale

Biznesmeni, Afrim Pacolli dhe familja e tij janë tashmë janë shtetas shqiptarë.

Lajmin e ka bërë të ditur Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i cili thotë se ora që shqiptarët, më të mirën e tyre ta investojnë në Atdheun e tyre, po afron.

“I lumtur që z.Afrim Pacolli dhe familja e tij janë shtetas të Shqipërisë.

Ata mbajnë me mijëra familje shqiptare me punë kudo në botë.

Ora që shqiptarët, më të mirën e tyre ta investojnë në Atdheun e tyre, po afron!” shkruan Presidenti.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH