Globi

Biznesmeni ndahet nga jeta në moshën 49-vjeçare, pas një sëmundje të papritur

Shkruar nga Liberale

Andrea Parisotto u nda nga jeta në moshën 49-vjeçare pas një sëmundjeve të papritur.

Ai ishte jo vetëm një sipërmarrës i sukseshëm, por edhe një adhurues i sporteve në natyrë dhe skive. Ai kishte qenë gjithashtu president i degës amerikane të Scarpa për disa vite dhe më pas hapi Ap8 Invent Srl Holding Company, një kompani investimi e specializuar në zhvillimin e biznesit të vogël.

Nga viti 2021 ai ishte president i shoqatës Sportsystem dhe i Muzeut Scarpone. Deri në vitin 2018 ai kishte punuar në biznesin e familjes Scarpa, duke gjetur dashurinë dhe vlerësimin e bashkëpunëtorëve dhe banorëve të shumtë të zonës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH