Life Style

Bill Gates bënte pushime me ish-të dashurën dhe gruaja e tij e dinte

               Publikuar në : 18:28 - 05/05/21 liberale

Pas divorcit të bujshëm të tjera detaje po zbulohen nga jeta private e Bill Gates. Teksa ka qenë i martuar me Melindan, gjatë asaj kohe ai gjithashtu ka arritur të mbajë kontakte edhe me një ish të dashurën, kapitalisten e softuer-ve Ann Winblad.

Gates dhe Winblad filluan të dilnin në vitin 1984, ndërsa i lidhte interesi i përbashkët për shkencën.

Pas ndarjes në vitin 1987, ata mbetën miq të ngushtë dhe sipas një artikulli nga revista Time, Walter Isaacson raporton se kur Gates u martua me gruan e tij në 1994, ata patën një marrëveshje që ai mund të vazhdonte të takohej me Winblad të paktën një fundjavë në vit, në shtëpinë e saj në plazh në Karolinën e Veriut.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back