Globi

Bilanci i viktimave gjatë 24 orëve të fundit në Itali

Shkruar nga Liberale
Bilanci i viktimave gjatë 24 orëve të fundit në Itali

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 369 viktima nga koronavirusi, duke ecuar numrin e viktimave prej fillimit të pandemisë në 29 684

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 8014, ndërsa janë shëruar gjithsej 93 245, numër ky më i lartë se numri i personave aktual të infektuar

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1444 raste të reja pozitiv me Covid-19 për një total prej 214 457

Kurba në Itali është në rënie prej ditësh dhe këtë e konfirmojnë numri i të infektuarve të rinj dhe reduktimi i shtrimeve të pacientëve në spital

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH