Globi

Bie numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

Shkruar nga Liberale
Bie numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 18.849, që do të thotë janë 570 viktima në 24 orët e fundit, një ulje nga dita e djeshme.

Numri i të infektuarëve me koronavirus në Itali në total, duke përfshirë të vdekurit dhe të shëruarit, është 147,577, një rritje prej 3,951. Të shëruarit nga dita e djehsme janë (1.985), duke arritur në 30,455 numri i të shëruarëve.

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 100090./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH