Globi

Biden: Kosova duhet të jetë shtet i pavarur, jo pjesë e Serbisë

Shkruar nga Liberale
Biden: Kosova duhet të jetë shtet i pavarur, jo pjesë e

Marrëveshja e firmosur ditën e premte mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe kryeministrit të Serbisë, Aleksandër Vucic, nën praninë e presidentit të SHBA, Donald Trump, ka ngjallur reagime të shumta.

mes tyre është edhe reagimi i kandidatit demokrat për zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Joe Biden.

Ish-zëvendëspresidenti amerikan, thotë se Kosova duhet të jetë shtet i pavarur dhe jo pjesë e Serbisë.

Nuk e di se çfarë përmban marrëveshja. Ajo që mendoj unë sa i përket Serbisë dhe Kosovës është kjo: Kosova duhet të jetë shtet I pavarur, jo pjesë e Serbisë”, u shpreh Biden.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH