Globi

Biden: Është e vështirë të thuhet, por qartazi Putin po e humb luftën

Shkruar nga Liberale
Biden: Është e vështirë të thuhet, por qartazi Putin po

Presidenti Joe Biden tha për CNN të mërkurën se homologu i tij rus, Vladimir Putin absolutisht dobësuar nga rebelimi jetëshkurtër gjatë fundjavës. Në komentet e tij të para publike të hënën, presidenti amerikan këmbënguli se Perëndimi nuk kishte asnjë lidhje me rebelimin.

Por të mërkurën, Biden zgjeroi pikëpamjet e tij për shtatin e zvogëluar të Putinit. “Është e vështirë të thuhet, por ai po e humb qartë luftën”, tha Biden.

“Ai është duke e humbur luftën në shtëpi. Ai është bërë pak i pafuqishëm në mbarë botën. Dhe nuk është vetëm NATO, nuk është vetëm Bashkimi Evropian, është Japonia,” u tha Biden gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë.

I pyetur sërish nëse Putini është më i dobët sot se sa ishte javën e kaluar, Biden tha: “E di që është”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH